אתר סחר

אתרי סחר אינם זולים הפתעה לחסכנים

בניית אתרי סחר באינטרנט ראשית אפתח באקסיומה: בניית אתר סחר באינטרנט הוא עסק יקר. לאור ניסיוני העשיר בתחום בניית אתרי סחר באינטרנט, ובמרבית המפגשים שלי עם בעלי עסקים, החולמים על הקמת אתר מסחרי באינטרנט, זיהיתי תסמין המאפיין דפוס התנהגות עקבי אצל רוב בעלי העסקים: הרצון לשלם מעט!

בדרך כלל את פגישות הייעוץ שלי, אני פותח עם 2 שאלות עיקריות בסיסיות:

1. מהו הסכום הכספי אותו אתה מייעד להשקעה בבניה ובשיווק?

2. מהו הסכום הכספי שברצונך להרוויח כעבור שנת עבודה?

רוב התשובות שאני מקבל הן, בדרך כלל בסגנון: “…אני רוצה להרוויח מקסימום כסף עם מינימום השקעה.”

מנהלי העסקים מתקשים להבין שבניית אתר אינטרנט מסחרי הנה דומה באופן מובהק לבניית חנות מסחרית גדולה ברחוב הכי מרכזי בעיר. אילו לאותו בעל עסק, היה צורך בבניית חנות אמיתית בעיר, הוא היה נועץ באדריכל טוב, שהיה מאפיין עבורו את הנכס ואת הפוטנציאל הטמון שבתכנון נכון; הוא אולי היה לוקח מעצב פנים איכותי, שהיה דואג להחצין את החנות באופן מעניין ומרהיב חזותית, כך שהיה מושך את תשומת לב הלקוחות; מן הסתם הוא היה מעסיק את הקבלן הנכון עבורו, שהיה בונה או משפץ את החנות בהתאם לתוכניות האדריכל; למותר לציין שאותו בעל עסק היה דואג לתקציב לטובת כל המוזכר לעיל וכמובן לטובת שיווק ופרסום נכונים ומתאימים של העסק שלו, למען יעלה אל מודעות ציבור הלקוחות, יתחרה בבעלי עסקים מקבילים וכך יביא להצלחת העסק, לשגשוגו וכן להצלחתו האישית שלו. בדיוק כך יש להתייחס לבניית אתר מסחרי באינטרנט. לצערי, מנהלי העסקים מתקשים להבין שבניית אתר אינטרנט מסחרי הנה דומה באופן מובהק לבניית חנות מסחרית גדולה ברחוב הכי מרכזי בעיר. ואף קיצוני מזה, הם מתקשים להבין שכמות הלקוחות החולפים על פני ה”חנות הוירטואלית” שלהם באינטרנט היא רבה יותר מכמות הלקוחות החולפים על פני חנות ברחוב מרכזי בעיר. במקום הזה, שבו הם בעצם מנסים למקסם את החסכון שבעלויות האתר, הם מעסיקים אנשים בלתי מקצועיים לטובת בניית האתר. בדיוק במקום הזה, הם פוגעים ב”חנות” שלהם, בכרטיס הביקור שלהם, ביצוגיות העסק, והחמור מכל ביכולות המכירה שלהם. בנקודה זו, אפילו שיווק טוב יסייע פחות, כיוון שאינו עולה בקנה אחד עם אותו “כרטיס ביקור” שנקרא: אתר אינטרנט מסחרי. הלקוח הוא נבון ובעל אינדיקציה. הוא אולי יגיע לאתר בעקבות השיווק והפרסום, ואז יגלה את חוסר המקצועית העוברת אליו בדמות אתר בלתי מקצועי, הוא יזהה את החוסר ואת החובבנות. וזה יוביל לתוצאה אחת – הפסד של לקוח והפסד כספי לעסק. והפסד של לקוח אחד יוביל להפסדים של לקוחות נוספים, כיוון שהוא לא ימליץ לחבריו, וכו’.

 

לסיכום הדברים, העובדות מדברות בעד עצמן, האתר הוא חלון הראווה של העסק, והעלויות הן חלק אינטגראלי מהעסק שלכם, יש לקחת אותן בחשבון ולא לחסוך בהן.זו השקעה לטווח הארוך והיא בהכרח משתלמת!

Share this post